Українский форум грантодавців
Головна сторінка [phrases: Contacts not found] [phrases: Search not found] укр | eng
Головна сторінка [phrases: Contacts not found] [phrases: Search not found]
Український форум грантодавців

Про УФҐ

Український форум ґрантодавців - це асоціація місцевих та міжнародних донорів, головною метою якої є розвиток відповідальної та ефективної благодійної діяльності задля розвитку українського суспільства. На початку 2004-го року сім із найбільших українських та закордонних донорів ініціювали створення Українського форуму ґрантодавців (УФҐ). Відтоді члени УФҐ зустрічалися кожні два місяці, обговорювали теми спільного інтересу: ризики в ґрантодавчій діяльності, розвиток громад, юридичні аспекти благодійності, оцінка й моніторинг проектів, створення спільного ендавменту тощо.

Наприкінці 2005-го року УФҐ отримав Свідоцтво про державну реєстрацію. У вересні 2006-го до Форуму вже входять шістнадцять донорських організацій. УФҐ є членом Європейської мережі асоціацій ґрантодавців та мережі WINGS (Всесвітня ініціатива для підтримки ґрантодавства). 
.Досягнення УФҐ:·   
    
У жовтні 2005-го року УФҐ приймав у Києві Десяту Зустріч Східної групи ґрантодавців, котра зібрала 165 представників донорських організацій Європи та світу і стала поштовхом розвитку благодійництва в Україні.·   
    
УФҐ створив групу експертів-працівників, котрі протягом 2005-го року здійснили моніторинг важливих для філантропії законів й дали рекомендації щодо його покращення. Лобістські зусилля УФҐ вже призвели до позитивних змін в податковому законодавстві України.
     
Діяльність УФҐ спричинилася до зростання зацікавленості до філантропії в суспільстві, про що свідчать нові соціологічні дослідження, публікації в пресі, теле- та радіопрограми, котрі обговорюють вияви благодійництва, ґрантодавчу діяльність, поширення успішного досвіду та практики благодійництва. 
    
Розроблено етичний кодекс УФҐ, котрий пропагує і вводить в практику найкращі світові стандарти благодійної діяльності.
     Український форум ґрантодавців долучився до мережевого проекту CEENERGI – Central Eastern European Network for Responsible Giving. В рамках якого в Україні заплановано обмін методиками доброчинності між найбільш успішними корпораціями, проведення семінарів та круглих столів.·        З лютого 2007 року УФГ випускає електронний Вісник Благодійності куди входять новини від членів УФГ, дослідження та новини благодійності в Україні та закордоном. 
    15 лютого 2007 року члени УФГ обговорили стратегічні питання розвитку благодійності в Україні та необхідність об’єднання зусиль українських фундацій для подолання суспільних викликів. Спільними завданнями визначені покращення іміджу благодійності, удосконалення законодавчого регулювання, розвиток, професіоналізація та диверсифікація українських благодійних організацій. Члени Українського Форуму грантодавців розробили детальні програми роботи УФГ на найближчі три роки та запрошують до співпраці всіх зацікавлених в розвитку благодійності.