Українский форум грантодавців
Головна сторінка [phrases: Contacts not found] [phrases: Search not found] укр | eng
Головна сторінка [phrases: Contacts not found] [phrases: Search not found]
Український форум грантодавців

Етичний кодекс

1. Підзвітність. Члени УФҐ є підзвітними перед тими, для кого вони працюють, громадянами України, державними установами та своїми донорами. Підзвітність досягається шляхом відкритого та регулярного звітування про свою діяльність, що обов’язково містить фінансові дані.

2. Суспільно відповідальне використання ресурсів. Члени УФҐ використовують свої ресурси виключно для досягнення суспільно корисних цілей.

3. Прозорість. Усі процедури та діяльність членів УФҐ, що стосуються благодійної допомоги, повинні бути повністю прозорими для тих, кому члени УФҐ надають підтримку, громадськості, інших благодійних установ, відповідних державних органів, засобів масової інформації, інших зацікавлених осіб та організацій. Інформація про місію членів УФҐ, їхні цілі, діяльність, структуру управління, а також фінансова інформація стосовно їхньої благодійної діяльності, є відкритою для громадськості. Члени УФҐ надають повну та достовірну інформацію через свої інформаційні матеріали та шляхом надання оперативних відповідей на прийнятні інформаційні запити.

4. Рівні можливості. Члени УФҐ забезпечують рівні можливості для усіх грантоздобувачів шляхом застосування широко оприлюднених та послідовних критеріїв при прийнятті та розгляді заявок. Рішення щодо фінансування повинні прийматись виключно на підставі якості заявок, без огляду на національну, політичну і релігійну належність, стать, спосіб життя, зовнішність та соціально-економічне становище грантоздобувачів.

5. Конфлікт інтересів. Члени УФҐ відповідають за те, що їхні співробітники, особливо ті, які залучені до прийняття рішень стосовно грантів, не ставлять власні інтереси вище інтересів організації та не використовують своє службове положення для особистої вигоди. Кожен співробітник повинен повідомляти про наявність або можливість виникнення у себе конфлікту інтересів та не брати участі в обговоренні чи прийнятті тих рішень, де присутній такий конфлікт.

6. Конфіденційність. Члени УФҐ поважають право своїх грантоздобувачів, грантоотримувачів і донорів на конфіденційність їхньої інформації і не розголошують їхню приватну та конфіденційну інформацію громадськості чи іншим сторонам, які не мають належних повноважень.

7. Ефективність використання коштів. При здійсненні своєї діяльності члени УФҐ намагаються забезпечити високу ефективність використання коштів та зводять адміністративні витрати до оптимального мінімуму.

8. Професіоналізм. У своїх стосунках із грантоздобувачами, грантоотримувачами, донорами та іншими сторонами у сфері благодійництва та громадянського суспільства члени УФҐ дотримуються високих професійних стандартів, включаючи взаємоповагу та конструктивність співпраці.

9. Дотримання законодавства. Члени УФҐ діють згідно з чинним законодавством України.